Ortodoncja Warszawa

Aparaty lingwalne

Strona główna -> Aparaty lingwalne

 

 

Niewidoczne leczenia - widoczne rezultaty

 

Aparat ortodontyczny stał się całkowicie niewidoczny – Tak! To jest możliwe, aparaty lingwalne zrobiły ogromną rewolucje w dziedzinie ortodoncji i przesunęły granicę nauki poza dotychczasowe możliwości.

 

Ortodoncja lingwalna to sztuka nowoczesnej  ortodoncji  - tworzenia olśniewających i pięknych uśmiechów, dzięki której możliwe jest całkowicie dyskretne przeprowadzenie leczenia ortodontycznego. 

 

ISTOTA  APARATU LINGWALNEGO

Aparat lingwalny zwany też aparatem językowym, niewidocznym. Istotą techniki lingwalnej jest umieszczenie zamków ortodontycznych od strony języka – zamki przyklejane są do wewnętrznej powierzchni zęba. Leczenie ortodontyczne prowadzone jest tak, aby żadne elementy aparatu stałego nie były widoczne nawet przy szerokim uśmiechu. 

Technika językowa używana jest do korekty nieprawidłowo ułożonych zębów.

 

ESTETYKA APARATU

Aparat lingwalny jest doskonałą alternatywą dla typowego, mocno widocznego aparatu ortodontycznego. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób o dużym poczuciu estetyki, dla osób, które z racji wykonywanego zawodu nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie aparatu zewnętrznego. Oferta skierowana jest dla tych, którzy z jednej strony cenią sobie naturalny, piękny uśmiech i wygląd zewnętrzny a z drugiej strony indywidualizm oraz perfekcyjną jakość i skuteczność działania.

 

ZALETY

 • Estetyczny, naprawdę niewidoczny z zewnątrz;
 • Wyleczy  każdą wadę zgryzu
 • Odpowiedni dla każdego i w każdym wieku;
 • Doskonałe wyniki leczenia;
 • Bez ryzyka odwapnień na przednich powierzchniach zębów;
 • Ryzyko próchnicy jest mniejsze - wewnętrzne powierzchnie zębów są bardziej odporne na odwapnienie i próchnicę w porównaniu z powierzchniami wargowymi.
 • Większa wygoda użytkowania ze względu na niski i płaski profil zamków;
 • Zaprojektowany i wyprodukowany dla konkretnego pacjenta;
 • Możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego jeszcze przed zalozeniem aparatu;
 • W niektórych przypadkach można skrócić czas leczenia pacjenta -  siła przyłożona do zęba znajduje się blisko centrum oporu, co powoduje, że zęby szybciej się przemieszczają.
 • Mniejszy ból podczas leczenia – cienkie łuki stosowane w połączeniu z zamkami lingwalnymi, działają słabymi siłami biologicznymi, nie przeciążającymi systemu nerwowo-więzadłowego.
 • W przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu w technice lingwalnej  nie stosuje się pierścieni i ligatur;
 • Dużo precyzyjniejszy niż tradycyjny z uwagi na indywidualne projektowanie.

 

STOSOWANY SYSTEM

Stosowanie techniki lingwalnej poparte jest ponad 40-to letnim okresem pracy i unowocześnień - zarówno w kształcie, jak i w komforcie pacjenta. 

Obecnie można leczyć kilkoma systemami –  jest kilka firm na świecie zajmujących się produkcją aparatów lingwalnych. Różnią się one kształtem, wielkością i możliwościami.

Ortodoncja lingwalna dzieli się na:

 • aparaty indywidualnie projektowane, do których zalicza się aparat INCOGNITO, INCOGNITO LITE oraz aparat WIN;
 • aparaty językowe  proste wśród których wymienia się aparat 2D, 3D, STP, HIRO;

Proste aparaty językowe kontrolujące przesunięcia wyłącznie w dwóch płaszczyznach są w stanie wyleczyć proste wady, drobne nieprawidłowości zębowe, tj. stłoczenia czy szparowatości. Natomiast do kompleksowego leczenia należy użyć bardziej skomplikowanych aparatów, które kontrolują ruchy we wszystkich trzech kierunkach tj. aparat Incognito i Win.

Aparaty językowe proste  bazują na gotowych elementach produkowanych przez firmy i przy pomocy technika ustawia się  je precyzyjnie na modelu. Jednak jakość leczenia tymi aparatami jest dużo mniejsza niż aparatami projektowanymi indywidualnie.

Pod koniec 2004 r. wprowadzono na rynek nowość -  miejsce prefabrykowanych zamków zajęły indywidualnie wykonywane zamki INCOGNITO, następnie zamki INCOGNITO LITE a obecnie na rynku pojawił się nowy aparat lingwalny WIN.

Sprawdź jak to działa

aparat ortodontyczny cena

KONTAKT

Soldent

Klinika Estetycznej
Ortodoncjii Implantologii
ul. Bagno 2, lokal usługowy 7 (wejście E)
00-112 Warszawa

pn-pt: 9:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 15:00

___

tel. 22 620 10 30
gsm: 513 132 870

e-mail: soldent@soldent.pl
© 2013 Soldent. Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie OJCIEC.NET