Ortodoncja Warszawa

Jak wygląda leczenie

Strona główna -> Aparaty lingwalne

Etap 1. Spotkanie z ortodontą

Pierwsza wizyta to konsultacja, na której lekarz diagnozuje pacjenta pod względem wady zgryzu oraz proponuje możliwości wyboru aparatu.  Następnie pobierane są wyciski, z których technik wykonuje modele gipsowe szczęki i żuchwy, zdjęcia rtg: pantomogram i cefalometria (klinika Soldent posiada zaplecze rentgenowskie) oraz kolorowe zdjęcia zębów i twarzy - po zakończeniu leczenia również wykonywane są kolorowe zdjęcia, dzięki temu pacjent będzie mógł zobaczyć jak wyglądał przed leczeniem i po leczeniu ortodontycznym.

 

Przed kolejną wizytą lekarz ortodonta wnikliwe analizuje fotografie, modele, pantomgram i cefalomerię. Na podstawie wyżej wymienionej dokumentacji  planowane jest leczenie ortodontyczne. 

 

Etap 2. Przedstawienie planu leczenia

Na drugiej wizycie lekarz w sposób jasny i szczegółowy udziela informacji na temat planowanego leczenia ortodontycznego. Wspólnie z pacjentem dobiera odpowiedni rodzaj aparatu. Pacjent dowie się,  jakie są możliwości leczenia, jak długo będzie trwało leczenie, jakie będą koszty leczenia, czy wskazane są usunięcia zębów oraz jak należy się przygotować do założenia aparatu – wskazana jest higiena jamy ustnej, a zęby powinny być zdrowe.

Jeżeli pacjent zaakceptuje plan leczenia pobierany jest ponownie wycisk szczęk pacjenta, który wysyłany jest do laboratorium w Niemczech. 

 

Etap 3. Produkcja aparatu w laboratorium

Aparaty indywidualnie projektowane, a więc aparat Incognito, Incognito Lite oraz aparat Win produkowany jest w laboratorium w Niemczech. Tam wykonywany jest tzw. set up, gdzie wycina się poszczególne zęby i ustawia je w zgryzie idealnym – pacjent będzie mógł zobaczyć jak będą wyglądały jego zęby jeszcze przed założeniem aparatu. Kolejny etap to  skanowanie  modeli  - na podstawie trójwymiarowego obrazu powierzchni zębów projektuje się poszczególne zamki aparatu. Obecnie możliwe jest również wykorzystanie set up wirtualnego, czylu w dużym powiększeniu na ekranie komputera. Na podstawie  tych projektów, odlewa się ze stopu złota lub innego metalu elementy aparatu i ręcznie obrabia się każdy zamek. I tak przygotowany aparat umieszcza się w szynie, za pomocą której zamki zostaną przyklejone do zębów pacjenta. następnie projektowane są i doginane  przez specjalny automat łuki aparatu. Ostatecznie lekarz otrzymuje dokładnie opisany komplet łuków, niezbędny do przeprowadzenia leczenia.

Wyprodukowany aparat wraz z łukami wraca do kliniki Soldent. Cały proces produkcji z przesyłką trwa około 4 – 6 tygodni.

 

Etap 4. Założenie aparatu

Kolejna wizyta to założenie aparatu. Wizyta trwa około 1 h – 1,5 h.

 

Etap 5. Wizyty kontrolne

Kolejne wizyty następują po sobie w odstępach 4-6 tygodniowych. Wydłużanie czasu pomiędzy wizytami bez konsultacji z ortodontą prowadzącym ma wpływ na wydłużenie czasu leczenia. Dbając o stan higieny jamy ustnej pacjent na wizycie kontrolnej przed założeniem nowego łuku ma wykonaną profesjonalną higienę jamy ustnej.

Leczenie ortodontyczne trwa w zależności od wady zgryzu około 1 – 1,5 roku. Leczenie wad skomplikowanych nawet dłużej -  2-2,5 roku.

 

Etap 6. RETENCJA

Gdy leczenie ortodontyczne zakończy się sukcesem następuje ostatni etap  - zdjęcie aparatu.

Dla utrzymania wyniku leczenia stosuje się aparaty retencyjne: na dolnych i górnych zębach zostają przyklejone druciki utrzymujące ich pozycję, a na zębach górnych (czasem i dolnych) należy nosić aparat zdejmowany. W zależności od rodzaju wady może być to: płytka retencyjna górna, górna i dolna, pozycjoner lub elastofinisher.

Kontrola retencji odbywa się co około 0,5 roku. Etap retencji powinien trwać dwa razy dłużej niż aktywne leczenie ortodontyczne.

 

 

 

 

aparat ortodontyczny cena

KONTAKT

Soldent

Klinika Estetycznej
Ortodoncjii Implantologii
ul. Bagno 2, lokal usługowy 7 (wejście E)
00-112 Warszawa

pn-pt: 9:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 15:00

___

tel. 22 620 10 30
gsm: 513 132 870

e-mail: soldent@soldent.pl
© 2013 Soldent. Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie OJCIEC.NET